Výhody školy v prírode

Máte dieťa, ktoré navštevuje základnú školu? Pani učiteľka vám poskytla možnosť, aby vaše dieťa išlo s celou triedou do školy v prírode? Ako škola v prírode ovplyvní vaše dieťa? Je pre deti prospešná? Takáto príležitosť je pre dieťa veľkou výzvou. Je jedinečná. Dieťa sa môže učiť, objavovať a byť s ostatnými svojimi spolužiakmi prostredníctvom priameho kontaktu s prírodou. Pre školy rôzne organizácie poskytujú širokú škálu programov pre školy v prírode. Umožňujú a poskytujú program pre deti, aby sa čo najviac zapojili do aktivít, ktoré sa tam budú uskutočňovať. Zažijú množstvo dobrodružstva so svojimi spolužiakmi a kamarátmi.

žiačka na výlet

Ďalšou zaujímavou voľbou okrem školy v prírode je pre deti aj letný tábor alebo aj zimný tábor. Tábory predstavujú pre deti nezabudnuteľné dobrodružstvo a zážitky na celý život. Letné tábory navyše ponúkajú aj rôzne tematické programy, rôzne športové aktivity, výlety, tímové hry alebo aj realizáciu dieťaťa v kreatívnej dielni. Deti tak môžu nadobudnúť rôzne zručnosti a skúsenosti, môžu spoznávať nových priateľov, majú príležitosť oddýchnuť si od pravidelných povinných domácich úloh a učenia sa. Zimné tábory navyše aj ponúkajú rôzne kurzy, ktoré sú vedené skúsenými inštruktormi, ktorí sa venujú aj deťom, ktoré stoja na lyžiach prvýkrát vo svojom živote.

dovolenka

Počas tábora v zimnom období je krajina posiata snehovou prikrývkou, čo umožňuje deťom objaviť krásu zimnej prírody, a tak môžu aktívny čas stráviť na sviežom vzduchu. Prospeje im to aj zdravotne. Škola v prírode je veľmi populárna. Prináša množstvo výhod pre žiakov základných škôl. Nemusia sedieť v školských laviciach nad pracovnými zošitmi a učiť sa. V škole v prírode sa učia niečo iné. A to je spolupracovať s inými deťmi, komunikovať, pri športových aktivitách si budujú tímového ducha. Prináša deťom zmenu oproti klasickým dňom stráveným v školskej triede.