Ako pripraviť matcha čaj?

A teraz vám predstavím zelený zázrak s názvom matcha. V podstate matcha čaj je tiež druh zeleného čaju. Ide o silné zelené čajové lístky, ktoré sú pestované a zbierané v Japonsku. Matcha lístky sú ďalej drvené na zelený prášok, ktorý je bez prídavku chemických látok a konzervantov pripravený na konzumáciu. Práve v takejto podobe si môžeme svoj matcha čaj kúpiť aj my. Zelený prášok silnej chuti zeleného čaju, môžete pripraviť na množstvo spôsobov.

príprava matcha čaju

Príprava matcha čaju.

Najtradičnejšie podoba, v akej prijímame produkt matcha do nášho tela, je čaj. Zelený prášok jednoducho zalejeme vodou. Správna príprava takéhoto čaju však má ale úskalia. Tradičný matcha čaj pripravíte použitím jednej až dvoch čajových lyžičiek prášku matcha a zalejete vodou, ktorá by nemala byť vriaca. Ideálna teplota http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/OS/OMK/mapy/prohlizec.html%3Fmap%3DT vody, ktorou budete zalievať matcha čaj je 60 až 70°C. Pre správnu prípravu matcha čaju takúto sme nemiešajte lyžičkou, ale pretrepte, ideálne použitím šejkru.

Príprava matcha latte.

Laté je obľúbeným nápojom množstva milovníkov kávy. Prečo však neurobiť niečo pre svoje zdravie a nevymeniť klasické latte za to z matchy. Podobne ako pri príprave matcha čaju vodu zohrejte na ideálne 70°C a v malom množstve rozmiešajte matcha prášok. Na prípravu latte budete potrebovať aj mlieko. Mlieko dajte napeniť a zalejte matcha prášok rozpustený vo vode napeneným mliekom. Matcha latte je ideálne podávať vo vysokých pohároch určených práve na latte.

matcha dezert

Matcha prášok je vhodné používať aj na prípravu rôznych Smoothie alebo dezertov. Vzhľadom na jeho priaznivé účinky na naše zdravie by sme túto superpotravinu nemali vynechávať z nášho Jedálnička. Stačí navštíviť stránku Totalvital.sk a svoje matcha produkty si môžete kúpiť ešte dnes. Navštívte aj vy stránku totalvital.sk a začnete robiť niečo pre svoje zdravie. Matcha je tou najlepšou voľbou.