Trubice ako zdroj svetla môžeme využívať aj dnes. len v inej technológii

Svietivosť moderných svietidiel je dnes na vysokej úrovni a široký výber typov či druhov osvetľovacích telies dáva možnosť tvorby originálnej atmosféry v každom osvetľovanom priestore. Do interiérov aj do vonkajšieho prostredia sa môžu umiestňovať LED svietidlá, šetrné a ekologické s pekným dizajnom. V domácnostiach je dobré osvetlenie rovnako dôležité ako v ktoromkoľvek inom priestore, pretože tam vykonávame rozličné činnosti, na ktoré si musíme dobre posvietiť, no dôležitá je aj ich dizajnová stránka, štýlovo ladiaca s celým zariadením bytu či domu. Najmodernejšie LED svietidlá sa vyrábajú ako náhrada halogénových svetiel, sú dostupné ako žiarovky, panely, reflektory, pásiky či trubice.

Rozličné typy svietidiel v jednom priestore

Medzi bežne využívané svietidlá patrí aj LED trubica T8 v dĺžke 60cm, ktorá patrí k produktom so spoľahlivosťou nad 99%. Trubice nám nie sú neznáme, v kuchyniach či iných častiach bytov sme ich používali aj doposiaľ, a to sa nemusí zmeniť, stačí si vybrať led trubice 60cm iba nový typ trubice s LED technológiou. Tie sú v 3-ročnej záruke, ich životnosť je až 20-tisíc hodín, to znamená, že môžete svietiť 6 hodín denne každý deň a trubica vydrží až 9 rokov.

Tieto LED trubice je možné použiť pri väčšine svietidiel s rovnakými päticami T8, vyrábajú sa v teplej, neutrálnej a studenej bielej farbe svetla. Každý z nich však treba použiť do iného priestoru. Telo trubice sa vyrába z nano plastu, obsahuje mliečny difúzor s odolnosťou teploty v rozsahu od -25°C až do +50°C. Rovnako odoláva aj UV žiareniu. Súčasťou trubice je čip SMD 2538, neblikajú, rozsvietia sa hneď po zapnutí, uhol svietenia je až 160°.

Moderné zdroje napájania svietidiel

Ekologická stránka trubice je v použití materiálov bez ťažkých kovov, nevyžaruje UV a je výkonná. Jej svetlo vám bude robiť spoločnosť pri každej činnosti, v každom priestore, kam ju nainštalujete. Správnou voľbou odtieňa bielej farby svetla získate dobré osvetlenie na celý deň a pri každej príležitosti.