Na čo potrebujú farmári IBC kontajner

Farmári nemajú v dnešnej dobe ľahkú úlohu. Sprevádza ich nielen náročná práca v teréne s poľnohospodárskou technikou, a niekedy aj práca bez techniky, musí riešiť aj legislatívne opatrenia, dodržiavanie rôznych nariadení a limitov, a tiež musí dbať o to, aby ich úroda neprišla navnivoč. Ak napríklad zožnete jablká, uskladníte ich na nevhodnom mieste, a jablká začnú hniť a plesnivieť, váš zisk z predaja ovocia môže značne utrpieť.

zber jabĺk

Veľmi podobné je to aj s ovocím a zeleninou, ktorú treba čo najskôr po zbere spracovať do podoby polotovaru. Na trhu je stále veľký dopyt po ovocných koncentrovaných džúsoch, po zeleninových šťavách, zmrzlinách, marmeládach a džemoch, a bola by škoda to nevyužiť. A práve na výrobu týchto potravinárskych produktov vám môžu výborne poslúžiť IBC kontajnery 300 l. Uložíte do nich vaše komodity, ktoré poputujú k ďalšiemu spracovaniu, ale musíte sa postarať o to, aby ovocie a zelenina zostali vo vynikajúcej kvalite.

zrelé ríbezle

Akonáhle sa pasírované paradajky, maliny, jahody či ríbezle ocitnú v kontajneri vo vnútri vymeniteľnej jednorazovej fólie, mieria do chladiacich alebo mraziarenských priestorov, a potom na ďalšie spracovanie. Celý proces logistiky aj výrobných postupov spracovaných surovín musí prebiehať veľmi rýchlo, musí tu všetko na seba nadväzovať, a nie je možné dovoliť tu dlhšie časové prestoje.

Výhodou skladových IBC kontajnerov je ich schopnosť vyskladať na seba viac boxov do špeciálnych drážok a vyplniť tak skladový priestor veľmi efektívne. Kontajnery sa tiež veľmi dobre udržujú v čistote a dezinfikujú, čo dobre pôsobí na každého zákazníka aj na koncových spotrebiteľov. Ponúkate tak ľuďom maximálnu kvalitu, čo je pri spracovaní ovocia a zeleniny kľúčové. Tieto komodity predsa len patria k najzraniteľnejším poľnohospodárskym produktom, či už sa bavíme na lokálnej tuzemskej úrovni, alebo tej celosvetovej.