Plánovanie Vianoc

Mám trochu problém s priateľom a plánovaním Vianoc. Sme obaja rozvedení, každý 2 deti podobného veku. Sme spolu 3 roky, každý vo svojej domácnosti. On chce Vianoce za každú cenu oslavovať spoločne. Problém je ale v tom, že ja si nemôžem pre svoje deti dovoliť také drahé dary ako on. Už to máme za sebou v predchádzajúcich rokoch. Ja pre svoje decká mám darčeky za cca. 6 tis. Ako samoživiteľka myslím, že nebudeme mať úplne chudobného Ježiška. On ale žije v iných dimenziách. Jeho deti majú vždy darčeky za desiatky tisíc.

s

Spôsobí to, že moje deti, ktoré by sa inak z darčekov radovali sú smutné. Chápem že lego, kniha a spoločenská hra sú oproti iphonu a ďalšiemu apple príslušenstvu, virtuálnej realite, playstation, vstupenkam na preteky formule 1 a pod sklamanie. Navrhla som urobiť večeru a nádielku každý zvlášť a potom sa stretnúť napríklad na zvárača. On to ale odmieta. Vraj si deti musia zvykať, že sú jednoducho rozdiely v rodinách. Nebude dávať svojim deťom lacný „šunt“ len aby moje sa citili lepšie. Navyše vraj už sú takto zvyknuté a boli by v šoku a sklamaní zas oni. To isté riešime s dovolenkou. Ja si môžem dovoliť Chorvátsko, Bulharsko a pod. Ale jeho deti by tam nešli, sú zvyknuté na exotiku.

s

Ja ale 120tis za týždeň pre mňa a 2 deti nemôžem zaplatiť.. príde mi to od priateľa celkom sebecké, pretože nie je schopný navrhnúť žiadne riešenie, s ktorým by sme súhlasili obaja. Ja som sa snažila navrhnúť kompromis, ale jednoducho priateľ na to nechce pristúpiť a ja som z toho celkom nešťastná. Myslela som si totiž, že Vianoce budeme tráviť spolu a namiesto toho to vyzerá, že ich budeme musieť tráviť každý oddelene. Je mi to hrozne ľúto, ale neviem, čo mám s touto situáciou robiť a hrozne ma to trápi. Myslela som, že priateľ bude mať pre mňa pochopenie. Namiesto toho máme v této téme úplně iné názory a to je celé špatne.