Nezařazené

S led osvetlením sa dá svietiť úspornejšie a dlhšie

Čo požadujeme od dnešnej elektroniky? No tých požiadaviek je hneď niekoľko, pričom k tým najaktuálnejším sa radí zvýšená pozornosť na jej úsporné a ekonomické vlastnosti. A to hlavne v spojitosti s osvetlením, pretože práve na svetlá a ich prevádzku sme pravidelne odkázaní. To znamená, že ich pravidelne využívame a ich úspornejšie vlastnosti nám dokážu ušetriť pravidelné poplatky. Riešenie v tomto smere predstavuje nové led osvetlenie Ledprodukt.

dieťa, žiarovka

Svetlá, ktoré za zdroj žiarenia používajú diódy LED sú zatiaľ najlepšou odpoveďou na to, ako dokážeme svietiť úspornejšie. Veď diódy pri svojej prevádzke spotrebujú minimum elektrickej energie v porovnaní so spotrebou, ktorú predstavovali staré žiarovky. „Ledky“ nie sú rozohriate, koncentrujú sa predovšetkým na emitovanie svetla, čo je zásadný rozdiel oproti starým prehriatym žiarovkám. Tie pochopiteľne spotrebovali viac energií a takisto mali nižšiu životnosť v dôsledku svojej technológie, ktorá bola úplne iná, než v prípade svetlo emitujúcich diód.

Úsporné vlastnosti led žiaroviek sú nesporné, ako je to ale s ich životnosťou?

Tá sa odhaduje asi na 50 000 hodín žiarenia, niekedy sa udávajú aj vyššie hodnoty. Dôvodom sú opäť diódy a princíp ich využitia v podobe svetelných zdrojov. Diódy sa využívajú aj ako podsvietenie v TV obrazovkách, slúžili takisto ako blikajúce kontrolky na rôznych zariadeniach. Využívali a využívajú sa všade tam, kde sa vyžaduje pravidelné žiarenie a svetlo s dlhou životnosťou. Tieto vlastnosti boli jedným z hlavných faktorov, prečo sa dnes využívajú vo forme svetelných produktov.

žiarovka, svetlo

Nie je to ale len forma žiaroviek s rôznymi závitmi, sú to napríklad aj reflektory, trubice a stále známejšie pásiky. Samolepiace pásiky z vrchnej strany osadené svietiacimi diódami. Ich dizajn umožňuje univerzálne využitie a populárne sú najmä tie s označením RGB. Farebné s diaľkovým ovládaním a možnosťou umiestniť ich takmer na akékoľvek miesto.