Nezařazené

Čo urobí detox s našim telom

Niektorí ľudia detoxikujú pravidelne, niektorí si myslia, že ide len o výmysel modernej doby. Organizmus každého človeka funguje inak, preto niekomu môže očista pomôcť a inému nie. Avšak, presne tak, ako raz za čas musíme poriadne vyčistiť celý byt, takúto údržbu potrebuje aj naše telo. A práve detox je jedným z riešení.

zdravé jídlo

Pokiaľ sa cítite unavení, ospalí a celkovo vám chýba životná energia, jednou z vecí, ktoré môžu za týmito prejavmi stáť, sú nahromadené toxíny v tele. Tie nadmerne zaťažujú organizmus, takže funguje spomalene. Tento jav, by sme mohli prirovnať k zaprášenému filtru na vysávači. Ak ho vyčistíme, upratovanie je zrazu omnoho rýchlejšie a jednoduchšie.

Nadmerné množstvo toxínov v organizme, sa prejaví aj na našej pokožke. Ide o prvý prejav, pri ktorom by ste. Cez póry na koži, sa nám dostávajú látky z vonkajšieho prostredia do tela, ale funguje to aj naopak. Takže toxíny vo vnútri tela, môžu spôsobiť vyrážky, ale aj vážnejšie problémy, ako napríklad vznik ekzémov, alebo alergií. Vo všeobecnosti však platí, že ak chcete mať peknú pokožku, mali by ste si raž a čas dopriať očistu celého organizmu, a to hlavne z vnútra.

spánek

Nahromadené toxíny spôsobujú tiež nepríjemný zápach z úst. Ak si teda zuby drhnete trikrát denne, používate ústne vody, osviežovače dychu, ale stále cítite nepríjemný zápach, problém môže tkvieť aj v tomto. Ak svoje telo trošku prečistíte, bude sa vám ľahšie spať a zlepší sa vám aj nálada. Pravidelný detox tiež spomaľuje prejavy starnutia.

fazole

Už niekoľkokrát sme spomenuli nahromadené toxíny v tele. Odkiaľ sa tam vlastne vezmú? Z prostredia, ale hlavne z toho, čo konzumujeme a pijeme. Ak si ani raz za čas nedoprajeme trošku ľahšiu stravu, s ktorou naše telo nemusí zápasiť, koledujeme si o problémy. Detox teda nemusí byť žiadna cielená a krutá diéta. Postačí ak aspoň raz za dva mesiace, budete jeden týždeň konzumovať ľahšie stráviteľné potraviny. Najmä zeleninu, ovocie a strukoviny. Taktiež by ste nikdy nemali zabúdať na dostatok tekutín. Denne, by ste mali vypiť minimálne dva litre čistej vody, alebo minerálky.