Ekologické plasty sú už bežné a používajú sa aj na výrobu prepraviek

Denne sa prepravia tony tovarov z rozličných oblastí, ktoré človek vyrobí alebo vyťaží či vypestuje a podobne, a to si vyžaduje aj prispôsobenie prepravných ktp boxov https://www.schoellerallibert.com/sk/novinky/predstavujeme-sasi-40-vho-partnera-pre-automatizciu, kontajnerov a obalov nástrahám v podobe poveternostných vplyvov, ktorým musia odolávať, ale aj mechanickým či iným druhom ohrozenia v čase prepravy. Na svete je veľa výrobcov prepravných obalov, orientujúcich sa na kvalitné produkty, ktoré zabezpečia, že všetok tovar, ktorý sa do kontajnerov či obalov vloží, bude tam uložený bezpečne a predovšetkým podľa toho, čo potrebuje na to, aby sa nepoškodil či nepokazil. Dôležitými vlastnosťami sú tak nízka hmotnosť, ale pevnosť, vysoká nosnosť, odolnosť proti mechanickému tlaku, počasiu, šetriace čas, námahu a životné prostredie spolu s priestorom pri uskladňovaní.

Oku lahodiace farebné prepravky

Na svete je vylepšený rad prepravných obalov pod názvom SASI, ktoré patria k najľahším a veľmi pevným prepravkám, čo momentálne trh ponúka. Sú vhodné pre všetky reťazce, ktoré ich využívajú na dennej báze, vyrábajú sa zo 100% recyklovateľného plastu, takže šetria aj životné prostredie. Vhodné sú pre sklady, potravinárske podniky, poľnohospodárov, obchodníkov, menšie firmy a podobne. Dokonalo sa hodia do automatizovaných skladov, kde sa nedostávajú do kontaktu s ľuďmi, zvyšujú presnosť logistiky aj prevádzkovú rýchlosť, zároveň vplývajú na zvyšovanie úrovne automatizácie skladovania a robotizáciu pri chystaní objednávok.

Pevné a ľahké prepravky pre rozličné tovary

Obaly SASI sú inovatívne v znižovaní hluku pri prekladaní v skladoch, lebo sú vyrobené s dvojitou zváranou základňou a s pridanými protihlukovými lištami na nich, aby sa znížili nárazy. Stabilitu zabezpečuje rovná plocha kontajnerov, ich pohyb po valcoch je tak plynulý. Existujú kontajnery v rozmeroch 600x400mm a 650x450mm, z vodorovným rebrovaním, perforovanými stenami, otvorenými úchytmi, s možnosťou umiestnenia etikiet na stranách prepraviek. Zároveň sú hygienické a ľahko sa udržiavajú v čistote, čo je dosť podstatné pre prepravu potravín.