Od kvality uzamykania závisí aj bezpečnosť

Krádežiam a vlámaniam budeme asi čeliť stále, vždy sa totiž nájdu jednotlivci, ktorí by si radi prisvojili aj to, čo im nepatrí a skúšajú najrozličnejšie spôsoby, sú rafinovaní a svoje metódy stále zlepšujú. Musíme na to byť pripravení, využívať najmodernejšie prostriedky na ich elimináciu a ochranu svojho vlastníctva.

Najjednoduchší a zároveň najbežnejší spôsob ako uzamknúť priestor a zabrániť tak vstupu neželaných hostí je použiť zámok na všetky otváravé časti budovy, steny, okná, dvere, sklenené nevynímajúc. Zámok na dverách je spôsob ochrany súkromia pred nepovolanými osobami. Progresívne materiály a spôsoby výstavby v súčasnosti ponúkajú široké možnosti využiť ich všade, kde by mohli byť užitočné.

Zabezpečená nehnuteľnosť je základ

Producenti a dodávatelia sklenených súčastí stavieb svoje konštrukčné systémy neustále inovujú a ponúkajú ich investorom ako najmodernejšie možnosti výstavby každého komerčného diela. Sklo má svoje výhody, o čom niet pochýb, no na druhej strane jeho priehľadnosť je nevýhodou hlavne pri snahe uchrániť interiér pred zrakmi ľudí, no to vzhľadom na priepustnosť svetla nie je možné. V skutočnosti je to zámer, architektonický štýl, ktorý je dnes mimoriadne propagovaný a používaný.

Na trhu sa vyprofilovali viaceré firmy, spomenúť môžeme napríklad spoločnosť LM-MONT, ktorá sa venuje výrobe produktov z hliníka, plastu a skla. Veľké priestory sa už bežne uzatvárajú sklenenými stenami so sklenenými dverami, v prevažnej väčšine v bez rámovej úprave. Táto požiadavka architekta si vyžaduje kvalitný systém, prepracované detaily a dobre premyslený spôsob fungovania celého konštrukčného systému.

Bezpečný domov-pokojný spánok

Sklenené dvere sa v mnohých prípadoch vyrábajú ako súčasť celosklenených stien, uzamykanie je však takisto riešené zámkom. Konštrukcie majú mnoho súčastí, ktoré ich tvoria, tak aj zámky sa skladajú z viacerých kusov, GK629 Lmmont je jednou z ich súčastí a tvorí protikus k zámku s označením US629. Upevňuje sa do skla s hrúbkou 10 a 12 mm bez výrezu, vyrába sa z nerezu s povrchovou úpravou v lesklom alebo matnom vzhľade.