Nezařazené

Prepravné obaly pre potravinárstvo

Aj napriek tomu, že dnes dokážeme potraviny vďaka rôznym prírodným i umelým konzervačným látkam skladovať lepšie než v minulosti, stále je s nimi nevyhnutné narábať veľmi opatrne a dávať pozor na ich hygienickosť. Potravinárske a poľnohospodárske odvetvie si prešlo od svojich počiatkov ďalekú cestu, avšak dôležitosť ochrany jednotlivých druhov potravín zostáva stále na prvom mieste. Keďže potraviny sú určené priamo na konzumáciu pre ľudí, je nevyhnutné, aby spĺňali hygienické požiadavky a neboli plesnivé alebo kontaminované nebezpečnými látkami z okolitého prostredia.

prepravky na trhu

Niektoré druhy potravinových výrobkov podliehajú taktiež teplotným obmedzeniam, ktoré ak sa nesplnia, výrobok zvýšenú teplotu nemusí vydržať a pokazí sa. Z toho dôvodu musia potravinárske i poľnohospodárske spoločnosti pre svoje výrobky, produkty a plodiny zaobstarávať prepravné obaly, ktoré budú spĺňať potravinové a hygienické normy. Ide o rôzne druhy prepraviek, kontajnerov, debničiek a iných prepravných riešení, ktoré manipuláciu pracovníkom ohromne uľahčujú.

prepravky so zeleninou

Kým pre rôzne produkty, ako sú vody, nápoje, šťavy, džúsy, mäso či mliečne výrobky je nevyhnutné dodržať chladné prostredie a zabezpečiť ich počas prepravy pred kontamináciou za pomoci veka alebo utesneného uzáveru, iné produkty nie je potrebné ochraňovať až v takejto miere. Pre ovocie, zeleninu a iné poľnohospodárske plodiny napríklad postačia väčšinou obyčajné prepravky. Prepravky na zeleninu a ovocie si môžete často všimnúť aj priamo v obchodoch či na trhoch, pretože sa vďaka nim jednoduchšie vykladajú zásoby. Takéto prepravky na zeleninu Schoeller Allibert sú výhodné, pretože v prepravnom vozidle nezaberú, kvôli možnosti stohovania až tak veľa priestoru. Prepravky je možné na seba naskladať aj priamo v sklade maloobchodu alebo supermarketu, takže vám nebudú zavadzať zbytočne rozložené a ľahko sa v nich potom dokážete vyznať.