Pred odletom k Jadranu si pribaľte do cestovnej batožiny zips sáčky

Balenie kufra pred odletom na dovolenku pri mori je jedným z najkrajších zážitkov v priebehu celého roka. Možno, že je ešte príjemnejší, než samotný pobyt pri mori, pretože tým, že sa tam tešíte, si vytvárate svoju vlastnú realitu a ste tam už v myšlienkach prítomní. Dovolenka pri mori je vždy pre toho, kto žije v krajine, ktorá nemá k moru priamy prístup, niečím exotickým, a tak sa tiež stáva, že si odtiaľ odvážame rôzne suveníry v podobe kameňov z morskej pláže, mušlí a lastúr morských lastúrnikov, hviezdic, ježkov a ďalších živočíchov, vyplavených na pobreží.

pobyt pri mori

Aby ste tieto krásne suveníry previezli domov bez úhony, mali by ste ich uložiť do bezpečnej nádoby. K tomu výborne poslúži plastová dóza a do jej vnútrajška potom vložíte niekoľko zips sáčkov, načo bude v každom z nich iný druh nazbieraného prírodného materiálu. Uzatvárací mechanizmus polyetylénových vreciek je veľmi pevný, nemusíte sa potom obávať, že by sa ich obsah vysypal do batožiny, to už sa vám skôr pretrhne samotné vrecko, než aby sa samovoľne otvoril uzatvárací zips.

morské lastúry

Vrecká na dovolenke využijete aj na ďalšie situácie, napríklad na uschovanie výtvarných a písacích potrieb, zakúpených pohľadníc a rôznych drobností, ako sú sponky do vlasov, hygienické potreby, cestovné papierové mapy a záznamníky či diáre, a môžu sa vám tu hodiť v prenesenom význame aj ako odpadkový kôš. Čo tým máme na mysli?

Kam ukladáte na dovolenke špinavú bielizeň? Pokiaľ do igelitovej tašky, potom máme lepší nápad – vezmite si so sebou veľký vak s uzatváracím zipsom a vkladajte doň postupne všetko, čo zašpiníte a prepotíte. Najmä ponožky bývajú prepotené tak, že sa o ich „vôni“ dozviete už zo vzdialenosti niekoľkých metrov. Ak budú použité ponožky uzavreté v sáčku, bude to, ako keby tu žiadne neboli. Použité oblečenie a spodnú bielizeň potom pohodlne doveziete v uzavretom sáčku až domov a tam si s ní poradí automatická práčka.