Nezařazené

Aké výhody má virtuálne sídlo firmy?

Virtualne sidlo firmy

Virtuálne sídlo firmy je adresa, ktorú vám za mesačný poplatok prenajme iná firma. Má mnoho výhod a pre začínajúci biznis môže byť virtuálne sídlo jedným z najlepších riešení.

Povedzme, že chcete začať podnikať, resp. poskytovať služby, lenže živnosť sa vám veľmi nehodí. Chcete mať firmu, ktorá bude samostatná, v prípade potreby bude rásť, alebo ju kedykoľvek bez problémov zrušíte. Rozhodnete sa preto založiť si klasickú obchodnú spoločnosť (firmu) s.r.o.. Už tu viete ušetriť financie i čas a môžete si nechať firmu založiť inou profesionálnou firmou, ktorá sa takýmito službami zaoberá. Za poplatok vám s.r.o. založia, prípadne si môžete kúpiť už hotovú ready made spoločnosť, ktorá je na predaj. Takto získate firmu pomerne ľahko a rýchlo a najmä len za niekoľko stovák. Nemusíte splácať základné imanie a všetko máte profesionálne a právne zabezpečené.

notebook na stole

Už pri zakladaní s.r.o. potrebujete okrem obchodného názvu a spoločníkov (môžete byť aj jediným spoločníkom) sídlo vašej spoločnosti. Sídlo je jedna z podmienok na založenie s.r.o.. Pri preukazovaní sídla potrebujete doklady, že je nehnuteľnosť vaša alebo doklady k prenájmu, či súhlas vlastníka. Sídlo však môžete mať aj virtuálne. Nehnuteľnosť nevlastní každý a rovnako možno nechcete s.r.o. označovať na svojom súkromnom byte alebo v prenájme. V tom prípade je pre vás virtuálne sídlo ako stvorené. Môžete mať firmu, ale nemusí figurovať na vašej súkromnej adrese.

podnikanie z domu

Ak teda nepotrebujete ani prevádzku, ani kanceláriu, môžete pokojne pracovať z domu, alebo kdekoľvek sa budete nachádzať a mať oficiálne sídlo niekde inde. Rovnako dobre vám virtuálne sídlo poslúži, keď chcete založiť firmu tak, aby ste o tom vedeli len vy. Miesto prenájmu nehnuteľnosti alebo kancelárie si tak na začiatku podnikania môžete prenajať lacné virtuálne sídlo aj so schránkou na poštu alebo s preposielaním pošty. Nič už nebude brániť v tom, aby ste mohli začať podnikať a mali minimálne náklady!